Konkurs dla studentów PŁ

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najlepszą pracę inżynierską, organizowanego przez firmę Veolia we współpracy z Politechniką Łódzką. Główna nagroda wynosi 5 000 zł.

W regulaminie konkursu znalazło się kilka innowacji, na które zwraca uwagę dr inż. Krzysztof Smółka z Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ, od kilku lat związany z konkursem.


Mimo oficjalnej nazwy, regulamin uwzględnia możliwość przesłania pracy magisterskiej, o ile nie brała wcześniej udziału w konkursie. Nie definiujemy też adresatów  wydziałów PŁ, konkurs skierowany jest do wszystkich. Do zdobycia są też trzy nagrody pieniężne. Praktyki są  tylko opcją, bo nie wiemy, jaka będzie sytuacja w wakacje. Na ten moment od roku praktyki realizowane są wyłącznie zdalne.
Dodatkowym wyróżnieniem dla Laureatów konkursu jest możliwość udziału w rekrutacji do programu Veolia Summer School (VSS). Udział w programie umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń  ze studentami z różnych kontynentów, których łączy zamiłowanie do czystej energii, wody i środowiska. Podczas warsztatów uczestnicy VSS mają możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem instalacji, które wpływają na poprawę  komfortu życia milionów ludzi na całym świecie.

Tematyka pracy powinna dotyczyć jednego z poniższych obszarów:

- Efektywność energetyczna,

- Stosowanie energii odnawialnych,

- Zarządzanie energią w przemyśle i gospodarce komunalnej,

- Usługi związane z ciepłownictwem,

- Produkcja oraz dystrybucja ciepła i energii elektrycznej,

- Eksploatacja aktualnych instalacji energetycznych należących do Veolia Energia Łódź,

- Rozwiązania możliwe do zastosowania w Veolia Energia Łódź w przyszłości.

Termin składania prac upływa 12 marcaWszystkie aktualne informacje o konkursie są dostępne na stronie organizatora.