#Ekologicznie z PŁ

Temat ekologii wciąż zyskuje na popularności, ale przede wszystkim na znaczeniu w kontekście jakości życia. W dyskusji pojawia się wiele informacji, jednak ważna jest ich rzetelna weryfikacja. Właśnie tym w cyklu #EKOlogicznie z PŁ zajmują się eksperci Politechniki Łódzkiej. 

Naukowcy z PŁ prowadzą badania, których wyniki wykorzystywane są w ochronie środowiska. Realizują projekty naukowe podnoszące jakość życia, a dzięki swojej interdyscyplinarnej wiedzy mogą ocenić co jest faktem, a co fake newsem.

W nowym cyklu live’ów na Facebooku Politechniki Łódzkiej podzielą się swoją wiedzą na tematy związane z ekologią, poradzą, jak być świadomym konsumentem, podpowiedzą, jakie decyzje warto podejmować, troszcząc się o środowisko.

W trzecim odcinku, we wtorek, 16 lutego o godz 11.00 – Energia z wiatru, wystąpi dr inż. Michał Lipian z Wydziału Mechanicznego. Ekspert odniesie się do opinii co do bezpieczeństwa i efektwyności pozyskiwania energii z popularnych turbin wiatrowych.

Gospodarzem cyklu jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ, matematyk z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, który postara się policzyć korzyści płynące z bycia EKO.

Kolejne odcinki będą transmitowane co 2 tygodnie, we wtorki o godz. 11.00 na profilu Politechniki Łódzkiej na Facebooku.